Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

MISS OSOBNOSTI‚ MISS DEAF WORLD

MÁRIA HRICOVÁ (FANDLOVÁ)

 

Mária Hricová získala MISS Sympatia sveta nepočujúcich 2000 v Malorke (Španielsko)

    

 


 

 

PETRONELA PETROVIČOVÁ

   

Porota nakoniec za Miss nepočujúcu 2004 vybrala Petronelu Petrovičovú (19) z Michaloviec. Petronela študuje návrhárstvo a modelárstvo, jej koníčkami sú horolezectvo a modeling. Krásna Michalovčanka získala aj titul Miss sympatia. Prvou vicemisskou sa stala Katarína Majeríková (19) z Banskej Bystrice. Takisto študuje návrhárstvo a modelárstvo, jej koníčkom je lyžovanie. Ako druhá vicemiss skončila Veronika Holubová (19) z Bratislavy, študentka pedagogiky a sociálnej akadémie v Lučenci.

Petronela Petrovičová získala MISS sveta nepočujúcich 2005 v Prahe

Najkrajším nepočujúcim dievčaťom na svete je 24-ročná Slovenka Petronela Petrovičová. Rozhodla o tom cez víkend v Prahe porota súťaže Miss Deaf World, v ktorej bojovalo o prestížny titul deväť nepočujúcich dievčat z celého sveta.

Druhé miesto obsadila Ruska Julia Agapovová, tretia skončila zástupkyňa Srbska a Čiernej Hory Danijela Bukvičová. Svoje pôvaby predviedli aj nepočujúce dievčatá z Poľska, Talianska, USA či Juhoafrickej republiky.

Pri rozhodovaní zohrala svoju úlohu čokoláda. Každý porotca dostal päť čokoládových mincí, ktoré potom dával podľa svojho uváženia do pohárikov dievčat - jednu, dve, všetkých päť, alebo aj žiadnu. Najviac mincí získala práve Slovenka Petronela.

Od podobných súťaží krásy sa táto v podstate nelíši. Rovnako ako počujúce kolegyne museli dievčatá absolvovať módnu prehliadku v spoločenských šatách, promenádu v plavkách i voľnú disciplínu. Prehliadku i promenádu sprevádzala hudba a dievčatá pri nich predviedli náročnú choreografiu.

Nácvik na finálový večer zvládli všetky dievčatá bez väčších komplikácií. "Zo začiatku mi skúšky pripadali zaujímavé. Keď sme choreografiu nacvičovali už niekoľkýkrát, bola to pre mňa samozrejmosť," hovorí Petronela Petrovičová.

Podľa riaditeľa usporiadateľskej agentúry Czech Model Josefa Uhlířa sa nepočujúce dievčatá dokážu vo svete modelingu mnohokrát uchytiť lepšie, než počujúce. "Na rozdiel od počujúcich sa ma dnes ani jedna neopýtala, aké sú ceny pre víťazku. Pre ne je súťaž hlavne spôsob, ako preklenúť bariéru medzi nimi a počujúcimi ľuďmi," hovorí Uhlíř.


 

VIERA ZLIECHOVCOVÁ

 

 

Viera Zliechovcová získala II.Vicemiss sveta nepočujúcich 2006 v Prahe

          


 

SABÍNA DVULITOVÁ

       

Cesta za šťastím

Moje meno je Sabína Dvulitová, som rodená Bratislavčanka a bola som víťazkou Miss Nepočujúca Slovensko 2007. Som rada, že môžem s vami zdieľať krátky článok ako som sa stala misskou a čo ma ťahalo dopredu.

Vďaka súťaži MISS sa mi, ako sedemnásťročnej otvorila brána do sveta. Mojím tajomným kľúčom bolo, že som získala prvé miesto na celoslovenskej súťaži Miss Nepočujúca Slovenska 2007 vo Zvolene. Bolo to nečakané, ale potešujúce. To bola jedna z najkrajších spomienok v mojom živote.

http://www.topky.sk/cl/15/172930/Svet-ticha-ma-novu-kralovnu-krasy

http://dicholding.com/sk/aktuality/47-aktuality/407-sua-miss-nepoujuca-2007

Nasledovali  ďalšie pozvania a ponuky spojené s MISS, na ktoré som išla s radosťou. Teda som sa tešila na celosvetovú súťaž Miss Deaf World 2008 v Prahe. Nikdy nezabudnem na tento deň, lebo vtedy som mala svoje osemnáste narodeniny!

Finálový večer a osemnástka? Aká náhoda. Celá táto súťaž trvala dva týždne. Otočila mi môj svet  o stoosemdesiať stupňov, hlavne v tom, že som získala nové zážitky a skúsenosti v tejto sfére! Tie mi zostali v pamäti ako nezabudnuteľný zážitok...

http://pavel.wolfdog.cz/v/moda/modelky/missdeafworld2008/sabina/

Tam som spoznala nových ľudí, ktorí ma skontaktovali s ďalšími, ponúkli mi ďalšiu šancu, pravdupovediac som sa chopila ďalšej príležitosti. Hovorí sa tomu chytiť ďalší kľúč do sveta. Neváhala som a opäť som sa zúčastnila na Miss Deaf Universe 2008 v Izraeli. Keďže som mala za sebou dve súťaže a prišla som domov bez korunky, ale žiarila som šťastím.

V apríli 2009 som prišla ako čiernovláska a odovzdávala som korunku ďalšej víťazke Zuzane Zliechovcovej, ktorá získala titul Miss Nepočujúca Slovensko 2009.

Tretí, ale posledný zlatý kľúč som dostala v ponuke v úlohe tlmočníčky medzinárodných posunkov, choreografky a inštruktorky v spolupráci s dievčatami z rôznych kútov sveta, ktoré prišli na Miss Deaf World & Miss Deaf Europe 2010 a 2011.  

Odvtedy mám otvorené dvere a s  nadšením som šla dopredu. V poslednom čase často cestujem mimo Slovenska. Istý čas som sa zapojila ako spoluorganizátorka, porotkyňa na Miss Deaf Hungary 2011, Miss & Mister Deaf Romania 2011 a Miss Deaf Belgium 2011. Bola som tiež čestným hosťom na Miss Deaf Germany 2011 v hlavnom meste Berlíne.

Život každého človeka je výnimočný a neopakovateľný, tak ako aj môj. Aj keď si to možno neuvedomujeme, zažívame veci, ktoré vo veľkej miere ovplyvňujeme svojím konaním. Ja osobne sa riadim heslom, že „každý je strojcom svojho šťastia.“  Znamená to, že život každého z nás môže byť hodnotný, ak sa o to sami pričiníme. Len treba správne začať a veriť tomu :).

Miss sveta nepočujúcich 2008 v Prahe

       

Miss sveta Univerzita 2008 v Jerzulem (Izrael)

  

Milé, nádejné misky, dievčatá,

mám pre vás odkaz, predtým než chcete byť modelkou alebo misskou je treba si veriť,mať

správnu dávku sebavedomia, získať štipku ambície a hlavne nebojte sa skúsiť ísť na casting,

ktorý vám môže zmeniť svet.

                                                 S láskou  
Sabína Dvulitová


 

ZUZANA ZLIECHOVCOVÁ

   

 

Zuzana Zliechovcová získala Miss Sympatia sveta nepočujucich 2009 v Prahe

      


 

MISS DEAF WORLD, EUROPA 2011 - 2020

 

kliknite tu:

                                                                                                       

TOPlist